آخرین بروز رسانی قیمت ها 1400/06/26 جمعه
سبد خرید

جامعه شناسی و سیاسی

جامعه شناسی مطالعه رفتار انسان است. جامعه شناسی به رفتار اجتماعیِ جامعه، الگوهای روابط اجتماعی و همینطور تعاملات اجتماعی و فرهنگی اشاره دارد که زندگی روزمره ما را احاطه کرده است. این یک علم اجتماعی است که از روش‌های مختلف تحقیق تجربی و تحلیل انتقادی برای توسعه مجموعه‌ای از دانش‌ها در مورد نظم اجتماعی و تغییرات اجتماعی استفاده میکند. جامعه شناسی را می وان علم عمومی جامعه نیز تعریف کرد. بررسی حاکمیت جوامع، بررسی تاثیر ادیان بر جوامع، مطالعه جامعه مدرن و ارکان آن و غیره همگی زیر مجموعه از این کتاب‌ها قرار میگیرند.

سیاست نیز مجموعه فعالیت‌هایی است که با تصمیم گیری در گروهها یا سایر اشکال قدرت بین افراد مانند توزیع منابع یا وضعیت همراه است. شاخه‌ای از علوم اجتماعی که سیاست را مطالعه میکند، علوم سیاسی نامیده میشود. کتاب‌هایی مرتبط با مسائل حقوقی و قوانین نیز ارتباط تنگاتنگی با این کتاب‌ها دارند.

مطالعه کتاب‌های مختلف برای افراد علاقه‌مند به هر دوی این موضوعات از اهمیت بالایی برخوردار است. جامعه شناسی شاخه‌های مختلفی دارد که برای اطلاع از آنها نیاز به مطالعه، بدیهی است و سر درآوردن از سیاست نیز با تمام بازی‌ها و بالا و پایین‌هایش، نیاز به یک راهنما دارد که بتواند شما را با موضوع مورد نظرتان آشنا کند.

ادامه مطلب