آخرین بروز رسانی قیمت ها 1401/07/15 جمعه
سبد خرید

عرفان ، فلسفه منطقی ، علوم ماورایی و مطالعات ادیان

 

اگر به مسائل عرفانی علاقه دارید اما توانایی پیدا کردن یک مربی را ندارید، خواندن کتاب‌هایی درباره این موضوعات میتوانند برایتان نقش مربی را ایفا کنند. مسائل فلسفی نیز به چنین راهنمایی نیاز دارند.

بسیاری از بزرگترین متفکران تاریخ جهان به حوزه فلسفه نیز ورود کرده‌اند. با مطالعه بهترین کتاب‌های فلسفه میتوان راه‌هایی را برای درک فرهنگ‌های قبل از ما و معنای زندگی پیدا کرد. شیوه‌های تفکر و رفتار ما به شدت تحت تأثیر فرهنگی است که در آن به دنیا آمده‌ایم. فلسفه میتواند دلایل عملکرد ما را برای ما آشکار کند و با این کار به ما کمک کند تا درکی از باطن خود و نحوه ارتباط با دنیای اطرافمان بدست آوریم.

ادوارد تی. هال درباره فلسفه میگوید: «همه آنچه انسان است و انجام میدهد با یادگیری اصلاح میشود وبنابراین قابل انعطاف است. اما پس از آموختن، این الگوهای رفتاری، این پاسخ‌های عادی، این شیوه‌های تعامل به تدریج در زیر سطح ذهن فرو میروند و مانند دریادار یک ناوگان زیر دریایی، از اعماق ذهنمان ما را کنترل میکنند. این کنترل‌های پنهان معمولاً به گونه‌ای تجربه میشوند که گویا ذاتی بودهاند، فقط به این دلیل که نه تنها در همه جا وجود دارند بلکه عادی هم شده‌اند.» خواندن بهترین کتاب‌های فلسفه به ما این فرصت را میدهد تا به این اعماق پنهان نگاه کنیم و تفکر و رفتار خود را در سطح عمیق‌تری درک کنیم و بتوانیم رفتاری از خودمان را که دوست نداریم، از بین ببریم. کتاب‌های فلسفی میتوانند قالب‌های مختلفی بپذیرند مانند روایت‌های داستانی یا خاطره نویسی و این انعطاف پذیری آنها را نشان میدهد.

علوم ماورایی نیز از جذاب‌ترین موضوعات برای افراد علاقه مند به ورای دنیای مادی هستند. در بهترین حالت، رمان‌ها و داستان هایی از این دست، گزگز لذت بخش و ناامیدکننده‌ای را به ستون فقرات شما وارد میکنند. کتاب‌های مختلف داستانی و یا بیوگرافی و غیره در این ژانر یافت میشوند. همچنین اینکه چگونه برخی از قدرتهای خارج از جهان ما، که در ابعاد دیگری قرار دارند، بر واقعیت ما تاثیر میگذارند.

کتاب‌هایی مانند آشنایی با مکاتب مختلف عرفانی و فلسفی و همینطور آشنایی با بزرگان این مکاتب، کتاب‌هایی مرتبط با پیامبران، ادیان مختلف و مذاهب، رمان‌هایی با محوریت فلسفی یا عرفانی، برخی پژوهش‌های روانشناسانه که به مسائل فلسفی و عرفانی مرتبط میشوند و حتی کتاب‌هایی با محوریت تعبیر خواب و آشنایی با علوم غریبه و ماورا الطبیعه و همینطور موجودات پارانرمال، همگی در این شاخه جای میگیرند. کتاب‌هایی با محوریت ائمه اطهار و روز قیامت نیز در این دسته جای دارند. مسلما شاخه‌های گسترده‌ای از این چهار موضوع اصلی اشاعه می یابد که خواندن کتابهای آنها برای علاقه مندان قطعا جالب و مفید خواهد بود.

ادامه مطلب

عرفان ، فلسفه منطقی ، علوم ماورایی و مطالعات ادیان